Kopytníkovy sušenky – homemade kuchtění

Ano, je to tady – podlehl jsem. Všichni pečou, vaří, smaží, dekorují a pak to fotí. Mě osobně už to postihlo pár let zpátky, jen s tou dokumentací to mám složitější. Vařím a peču pro radost a na chuť, takže produkty většinou nevydržely do úspěšného zdokumentování, bez ohledu na to, že mám fotoaparát prakticky vždycky někde okolo sebe. Tentokrát jsem udělal výjimku a rozhodl se udělat pár fotografií. Hlavně pak pro ty, kteří mi nevěří, že to peču sám 🙂

No a když už se peče, proč nevyzkoušet něco nového?

Mám sice odzkoušený a vychytaný recept, ale dělat pořád to samé by byla trochu nuda, že? Takže zase volná improvizace – mouka vyměněna za celozrnou, přidány vločky, jedno vejce navíc. Moje teorie „těsto snese všechno, když to bude dobré“ se opět potvrdila. Takže nová verze receptu nahradí tu původní. Sušenky se povedly a doufám, že udělají pár lidem radost.

Sušenky samy o sobě … taky nudné? Přeci je člověk může koupit kdekoliv. Chyba #1! Když člověk dodá několik kopytníků tu a tam, vyrobí dekoraci na dózu – garantuji vám, že druhé takové na světě neexistují. Neznáte kopytníky? Chyba #2! Kopytník je totiž velmi užitečný a multifunkční džvir 🙂

Proč to všechno? Pro radost.

Z čeho?

500 g pšeničné celozrné mouky
50-100g ovesné vločky
1,5 lžičky sody na pečení
1,5 lžičky prášku do pečiva
1,5 lžičky mořské soli
250 g másla
500 g třtinového cukru tmavého
3 vejce
300 g hořké čokolády – dle preferencí
100 g sušených brusinek
75 g nesolených pražených arašídů

Jak na to?

Utřít cukr s vejci a máslem. Prosít mouku s kypřícím práškem a sodou. Vytvořit z toho těsto 🙂 přimíchat vločky, čokoládu, brusinky, případně co je libo.

Následuje krátká dokumentace celého snažení. Od těsta až po obal 🙂 foodporn nadšenci se tomu asi vysmějí, ale někde se začít musí. Plechovku jsem samozřejmě koupil, dělal jsem jen potisk (tablet – ruční kresba). Vtipné je, že byla ve výsledku levnější než papírový tubus.